Refinancování - FAQ (časté dotazy)

Zajímají vás bližší informace o možnosti refinancování s námi? Podívejte se na zodpovězené dotazy dalších klientů, kteří měli otázky, které jistě pomohou zodpovědět i ty vaše.

Co vše je možné refinancovat?

Díky našemu širokému záběru není problém refinancovat téměř jakýkoliv úvěr. Těm, kteří se rozhodli financovat úvěrem stavbu, koupi nebo rekonstrukci domu nabízíme refinancování hypotéky. Klientům s běžným účelovým nebo neúčelovým úvěrem zase nabídneme refinancování půjčky.

Proč refinancování využít?

Jelikož vede ke skutečně nemalým úsporám. Díky němu máte možnost snížit úrokovou sazbu a tedy i celkově zbývající splatnou částku. Stejně tak máte možnost také snížit vaše splátky – třeba i tím, že vám připravíme nový splátkový kalendář.

Jak refinancování půjčky probíhá?

Náš postup je velmi jednoduchý a rychlý. Prvním krokem je podání online žádosti, kterou začneme ihned vyhodnocovat. Následně je třeba dodat smlouvu o současném úvěru, kterou zpracujeme a následně se postaráme o veškerou administrativu. Z pár dní tak může být refinancování půjčky u konce a vám je předložena smlouva nová, výhodnější.

Jaké dokumenty je třeba u refinancování doložit?

Snažíme se, aby vše proběhlo jednoduše, bez zbytečné a složité administrativy. To hlavní, co požadujeme, je smlouva o stávajícím úvěru. Ta může být mnohdy také jediným dokumentem, který po vás v rámci procesu schválení budeme chtít.

Kdy je možné uskutečnit refinancování hypotéky

Rozhodným a důležitým datem je konec fixace vaší úrokové sazby. Pokud za pár měsíců dané datum nastane, je ideální doba začít zjišťovat bližší informace, nebo si přímo požádat. Plynule tak můžeme najet na nový úrok, který díky refinancování hypotéky získáte. A to přinese úspory třeba i několik desítek tisíc.

Jak často lze refinancovat?

U hypoték záleží vše na délce fixace, zatímco u půjček není četnost refinancování nijak omezena. Pokud tedy chcete konkrétní úvěrový produkt zvýhodnit i poněkolikáté, nemusí to být problém. Stačí jenom vyplnit naši online žádost.